Apie Vilniaus pasiputimą

Perskaičiau A. Dumalako straipsnį “Kol Vilnius taupo, kaimyninė Ryga smaginasi“ apie tai, kaip pasipuošė Ryga Kalėdų proga, Vilniaus papuošimo trūkumus ir Kauno viliojimą ir kažkaip atsirado įvairių minčių. Būdamas kauniečiu, aš labai nustebau perskaitęs Vilniaus vicemero Valdo Benkunsko nuomonę apie tai, kaip Kaunas išdrįso kišti koją į Vilnių ir pasikėsinti į vargšus vilniečius siekiant suvilioti juos atvykti į Kauną leisti pinigus.

vilnius

Vėl gi, aš ne vicemeras, ir tikrai juo niekada netapsiu, bet man nesuvokiama, kodėl yra 50 plakatų baimė? Nejaugi Vilnius iš tiesų tiek vertas, kad net vicemeras išsigando Kauno? Galų gale, 50 reklaminių plakatų – tai ne reklama kiekvienoje sankryžoje.

Man atrodo, kad visos tos šventinio papuošimo problemos, įskaitant estetikos skyriaus paleidimą, yra žinomos. Tiesiog čia suveikė principas – Vilnius yra sostinė ir todėl čia ir eglė gražiausia, ir papuošimas geresnis, ir visi kiti nedrįskite tam prieštarauti. Taip, sostinės etiketė įpareigoja būti lyderiu ne tik papuošime, bet ir patrauklume, bet, jei neklystu, kelis metus iš eilės Kauno eglė buvo išrinkta gražiausia. Dėl senamiesčio patrauklumo čia kiekvienam savo. Aš atrandu tiek Kauno, tiek Vilniaus senamiesčius patraukliais. Ir vienas ir kitas turi savo pranašumus bei trūkumus. Bet…

Nematau prasmės, kam ginčytis šioje tuščioje vietoje kas gražiau pasipuošė. Atvirkščiai, man patiko tiek Vilniaus, tiek Kauno, tiek Prienų, tiek kitų miestų papuošimai. Kiekvienas puošiasi kaip išmano už tam skirtą biudžetą. Va, Ryga pasipuošė. Tai ką? Dabar visi pulsime ten važiuoti? Juk tikrai ne.

Manau, tas, kuris norėjo, jau seniai aplankė ir Kauną ir kitus miestus pasigrožėti papuošimais. Man tik nėra aišku, kodėl gi vicemeras taip skaudžiai reaguoja ir dar pavadina tai kraštutinumu. Panašu, kad čia suveikia sostinės sindromas – mes sostinė ir mes geriausi visame kame, ir čia mūsų pareiga vilioti žmones iš likusios Lietuvos leisti pinigus.

Jeigu tai vyktų tik dėl papuošimo, tai galėčiau nusispjauti ir toliau gyventi, bet Vilnius nori apstumti Kauną viskame, kas susiję su patrauklumu. Tos frazės perfrazavimas „Ir Kaune galima gyventi“ iš vicemero lūpų yra labiau ironiškas, nes jau matyt, nebėra ką dar galima atimti.

Aišku, kartas nuo karto reikia duoti ir kitiems, bet leisti jiems pasikėsinti į savo… Niekada! Tokiu būdu, Kaunas, koks jis bebūtų, visada pralaimės Vilniui, ir visada priešiškai bus sutinkama kiekviena pasikėsinimo į Vilniaus auditoriją iniciatyva.

Nejau žmogus eidamas Vilniaus vicemero pareigas nesupranta, kad nesvarbu, kokia eglė gražiausia ir kur ji stovi. Žmonių mobilumas kultūriniais tikslais šalies viduje turi būti sveikintinas. Tegu paskui Kaunas giriasi, jog net iš Vilniaus žmonės atvyksta ir leidžia pinigus vietos restoranuose. Išduosiu vicemerui paslaptį – tai ne naujiena. Tiesiog tai dar vienas stimulas išlipti iš dėžutės ir pasitempti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s