Naujos Kauno oro uosto perspektyvos?

Apžvelgiant vakar dienos pranešimus apie turizmo naujienas ir įvykius labiausiai galima pasidžiaugti Wizzair pakartotiniu atėjimu į Kauną. Sunku čia pasakyti ar tai nauja kryptis ar atnaujinta kryptis, bet skrydis į Lutoną iš Kauno tikrai nėra naujiena.

Akivaizdu, kad Wizzair ėmėsi šio žingsnio įvertinus konkurento Ryanair Lutono krypties perkėlimą į Vilnių. Kodėl Ryanair taip padarė, aš neatsakysiu, jie geriau tą žino, o Wizzair tai viena iš progų sugrįžti į Kauną. Taip, sugrįžti, nes 2006 m. jie skraidydavo į tą patį Lutoną su sustojimu Varšuvoje. Kaip dabar atsimenu, skrydis į Lutoną buvo apie 6 ryto, o atvykimas po vidurnakčio. Tik dažnokai, tas „po vidurnakčio“ įvykdavo gerokai vėluojant.

kauno-orouostas

Taip pat negaliu nepasidžiaugti „Lietuvos ryto“ antrašte, kur buvo akcentuota, jog ši kryptis yra skirta emigrantams. Pagaliau bent kažkas pasakė taip kaip yra. Anksčiau beveik visada visi media portalai reaguodami į Wizzair ar Ryanair naujas kryptis pateikdavo laimingus oro uostų atstovų pasisakymus, kad va dabar, tų turistų Lietuvoje padaugės. Ir tas buvo tiek su Graikijos kryptimis, tiek su Norvegijos, tiek su kitomis, kur ir taip akivaizdu, kad nebus to antpludžio. Nejaugi reikia aukšto išsilavinimo siekiant rasti atsakymą į klausimą kiek Koso ir Rodo gyventojų norėtų atskristi į Kauną? Aš neturiu statistikos, bet užtenka bent kartą pasinaudoti šiuo skrydžiu ir tada paaiškės, kad graikams Lietuva neįdomi. Todėl ir džiaugiuosi tuo, kad pagaliau bent kažkas pavadino faktus tikrais vardais.

Aišku, būtų naivu tikėtis, kad žemų kaštų oro bendrovės pradės skraidyti tomis kryptimis, kurios galėtų paįvairinti Lietuvos komercinės aviacijos rinką. Jos skraido ten, kur garantuotos dėl pelno. Bet man keista, kodėl nėra kreipiamas dėmesys į procesus, kurie vyksta aplink. Air Baltic paskelbė, kad pradės skraidyti į Estiją. Ši kryptis nėra nauja, ir atsižvelgiant į tai, kad iki šiol ten skraidė kelios bendrovės įskaitant nutraukusias veiklą Air Lituanica ir Estonian Air po kelis kartus per dieną, o dabar šia kryptimi dirba estų įpėdiniai, naturaliai kyla klausimas kodėl gi nepabandyti. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad labai daug turistų migruoja maršrutu Estija, Latvija, Lietuva (ir atvirkščiai), o nauja pigi kryptis paskatintų didesnį susidomėjimą šiuo maršrutu.

Kaip ten bebūtų, labai teigiamai vertinu Wizzair sugrįžimą į Kauną. Tebūnie šis skrydis skirtas patenkinti emigrantų poreikius, bet tai yra naujas žingsnis Kauno oro uosto veikloje. Belieka tikėtis, kad šia kryptimi Wizzair neapsiribos ir pateiks kitų krypčių, kurios nebūtų skirtos vien poilsiui ar emigrantams, o pritrauktų į Lietuvą turistus.

4 komentarai “Naujos Kauno oro uosto perspektyvos?

 1. Rėmiausi 2015 m. pirmojo pusmečio statistika rašydama savo įrašą bloge. Šaltinyje 4/10 psl rašoma, kad vietinių turistų išlaidos sudarė 54,4 mln eurų, 6/10 psl. rašo, kad vietinių viendienių turistų išlaidos sudarė 122,7 mln. eurų. Aš matematikoje silpna, bet man gaunasi didelė finansinė spraga. Gal Jūs galite paaiškinti šitą skaičiavimą?

  Šaltinis: http://www.tourism.lt/uploads/documents/Ap%C5%BEvalga%202015%20IP%20F_1.pdf

  Paspaudė "Patinka": 1 person

  • Aš nesu statistikos gerbėjas, bet manau, kad skaičiuojant vietinių turistų išlaidas apskaičiuojamos nakvynės išlaidos, tuo tarpu vienadienių lankytojų išlaidas apskaičiuoja kitaip: įtraukia kelionių agentūrų ir organizatorių pateiktus skaičius apie aptarnautus vietinius gyventojus, išvykusius Lietuvos gyventojus ir atvykusius užsieniečius.

   Patinka

   • Ar atvykęs užsienietis gali būti laikomas “vietiniu turistu“? Tada man neaiškūs Statistikos departamento pranešime vartojami terminai. Nes kalba pusmečio statistikoje eina apie vienadienius vietinius turistus.

    Patinka

   • Ten kalba eina apie vietinius turistus ir vietinius vienadienius lankytojus. Tai su vietiniais turistais, kaip ir aišku, skaičiuojama per viešbučius. O vienadieniai lankytojai ten išskirstyti į vietinius, atvykusius ir išvykusius. Aš neradau, kiek pinigų kas paliko, bet OSP teigia, kad 2014 m. KO ir KA aptarnavo 79 tūkst. vietos vienadienių lankytojų. Bet jiems paliekant vidutiniškai po 25 eurus, negali susidaryti šimtas milijonų eurų. Vis tiek nelogiška. Vietiniais vienadieniais lankytojais gali būti ne tik pirkę paslaugas iš KO ir KA, juo gali būti bet kas nuvykęs savarankiškai kažkur kitur. Kaip jie apskaičiuoja šį rodiklį aš nežinau, bet logikos čia nėra.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s