Kodėl rusų turistams Lietuva nepatraukli?

Šiandien pasirodė įdomus straipsnis „Pasikeitęs rusų elgesys neįspraudė Baltijos šalių į kampą“ apie tai, kokią įtaką turėjo rusų turistai ne tik Lietuvai, bet ir visoms Baltijoms šalims. Aišku, klausinėjo ekspertų, rėmėsi statistika. Viską darė taip, kaip ir visada. Bet man  čia truksta kitokių įžvalgų. 

Aš sutinku su tuo, kad kritęs rublio kursas keičia Rusijos turistų įpročius. Keista, bet lietuvių turistų įpročių Rusijos požiūriu šis veiksnys nepaveikė. Jie iki geopolitinės situacijos blogėjimo vangiai važiavo į Rusiją, ir dabar ten nesiveržia. Nors dabar lietuvių perkamoji galia dėl Rusijos rublio krizės yra gerokai didesnė nei anksčiau, Rusija nebetraukia lietuvių. Čia turi svarbą ir vizų klausimas, bet, nereikia pamiršti, kad  ir rusai turi darytis vizas į Lietuvą.

Galima kalbėti apie geopolitinę situaciją, bet nereikia galvoti, kad visi 150 mln. rusų klausosi žinių ir bijo važiuoti į Lietuvą. Jie ir be to turi savo problemų. Sunku vertinti, bet kiek pasiskaitau, susidaro įspūdis, kad Lenkijoje dar labiau nemėgsta rusų, bet gyvenime niekas gi netrukdo rusams ten lankytis. Lygiai taip pat ir lietuviai vykdami į Rusiją nesitiki, kad bus prieš juos naudojama prievarta.

Todėl, geopolitinė situacija, nors ir svarbi, bet tikrai nėra tas varantis veiksnys. Aš manau, kad, iš viso, neverta priežasčių ieškoti politikoje. Kokia bebūtų valdžia, žmonės turi savybę vadovautis savo nuomone.

Turistų srautų mažėjimo reikia ieškoti kitose priežastyse, visų pirma kainose. Lietuvos kurortai pradėjo mažinti kainas tik neseniai, nes suprato, kad rusai neišgali mokėti tiek, kiek mokėjo anksčiau.

Kita priežastis, tai įvykiai, darantys įtaką Rusijos turizmo rinkai. Čia, aišku, negalima nepaminėti draudimų ilsėtis Egipte ir Turkijoje. Tuo pačiu skatinama ilsėtis savo kurortuose, visų pirma, aneksuotame Kryme. Bet ir čia rusai nesiveržia. Ir šalta, ir kokybė šlubuoja. Jie renkasi Tailandą, Vietnamą, Izraelį ir kitas šalis. Čia ne paskutinėje vietoje yra vizų klausimas. Į šias šalis jiems nereikia vizų. Jų nereikėjo ir į Egiptą ir į Turkiją. Dalis tų turistų, kurie nenuskrido į Turkiją, papildomai primokėjo už keliones į Pietryčių Aziją.

Bet ne vien į Aziją nuskrido rusų turistai. Jų galima rasti kiekvienoje šalyje. Užtenka pasižiūrėti, kur skraido Aeroflot ir kitos oro bendrovės.

Peršasi išvada, kad be visų jau aptartų veiksnių prisideda dar vienas. Rusai nori būti laukiami ten, kur jie vyksta. Šis komforto pojūtis apima kelis veiksnius: kalbantis rusiškai personalas, turizmo informacija rusų kalba, besišypsantys žmonės. Galima dar atrasti ne vieną ir ne du faktorius, kurie buvimą kitoje šalyje padaro geresnį.

Rusų turistų sugrįžimui reikia pasiruošti. Dabar yra krizė, bet ji pasibaigs. Aišku, neįmanoma dabar visų turizmo darbuotojų išmokinti rusų kalbos, kai visi mokosi anglų, bet kažką su rusų kalba daryti reikia. Rusai, kaip ir kitos didelės tautos turi tam tikrą sindromą, kad visi kiti turi kalbėti jų kalba, tuo tarpu, jie įsitikinę, kad jie visur bus suprasti.

do-you-speak-english

Taip pat reikia kažką daryti ir su informacija rusų kalba. Graudu žiūrėti į Kauno TIC langus, kuriame informacija pateikta tik lietuviškai. Jei jie kabintų informacija ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba, sulauktų daugiau interesantų. Kita situacija su nakvynės ir maitinimo įstaigomis, kur supranta, jog rusiškai kalba ne vien tik rusai, bet ir ukrainiečiai, baltarusiai, kazachai, latviai, estai ir kiti. Ten jie pasistengia padaryti informaciją rusakalbiams turistams prieinamą. Būna kad ir su klaidomis, bet suprasti galima. Bet tai, kas liečia viešą informaciją – šlubuoja.

Deja, rusų turistai vargu ar išmoks anglų kalba. Kurortai tą seniai suprato ir labai stengiasi būti arčiau turisto, todėl net ir praradus dalį rusų turistų, jie dirba dėl to, kad ta likusi dalis nepradingtų. Norėtųsi to palinkėti ne tik kitoms vietovėms, sulaukiančių turistų, bet ir visai turizmo infrastruktūrai.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s