Apie Lietuvos reklamą Izraelyje

Pagaliau Izraelyje atsirado Lietuvos reklama, kuri nėra skirta vien tik Izraelio rusakalbiams. Izraelio rusakalbiai – tai buvę TSRS piliečiai. Lietuvoje su jais daugiausiai dirba Birštonas ir Druskininkai, siūlydami poilsį ir gydymą sanatorijose. Panaršius Izraelio rusiškojo interneto puslapiuose galima atrasti pasiūlymus vykti ne tik į Lietuvos sanatorijas, ten siūlomi Rusijos, Čekijos gydymo kurortai. Iš vienos pusės, tai reiškia, kad mūsų šalies kurortų paslaugos yra geros kokybės ir tenkina svečius, bet iš kitos pusės, galima įžvelgti, kad į Lietuvą Izraelio rusakalbius turistus traukia nostalginiai jausmai, nors tiek Druskininkai, tiek Birštonas gerokai pasikeitė nuo tarybinių laikų.

Bet žmonės, kurie jaučia nostalgiją TSRS ir nori gydytis Lietuvoje, sensta, o jaunoji Izraelio rusakalbių karta domisi tuo, ką siūlo vietos kelionių organizatoriai likusiems Izraelio piliečiams. Panaršius viename populiaresnių Izraelyje paskutinės minutės kelionių tinklapyje, Lietuvos jame neradau. Galiu daryti išvadą, kad turai į Lietuvą didžiųjų masių Izraelyje nedomina. Bet reikia atkreipti dėmesį į tai, kad eilę metų vasaromis El Al paleidžia skrydį iš Tel Avivo į Vilnių kartą į savaitę. Gal su juo vyksta organizuotos grupės iš Izraelio?

Arrival

Bet tai, kas nedomina masių, gali būti patrauklu pavieniams turistams. Ne paslaptis, kad iš Lietuvos pasitraukusių žydų ar jų palikuonių galima aptikti visame pasaulyje, pradedant Izraeliu ir baigiant Argentina, Pietų Afrika ar JAV. Bet toks turistas yra specifinis. Didžiausią susidomėjimą jam sudaro jo šaknys, todėl jis yra linkęs vykti kur nors į Kapčiamiestį ar Švėkšną, padėti akmenį žydų kapinėse, pabūti toje vietoje, kur gyveno jo protėviai, apžiūrėti buvusios sinagogos likučius, paskaityti maldą ir išvykti. Jam Vilnius ar Trakai gali būti mažiau patrauklūs, nei apgriuvęs pastatas viename iš buvusių štetlų.

Lietuvoje nėra daug žmonių, kurie dirba su tokiais turistais. Daugiausiai, tai yra žydų tautybės žmonės, kurie supranta specifiką, gali atlikti paiešką archyvuose bei suteikti įvairią pagalbą žmogui. O šiuos žmones randa patys interesantai.

Bet į Lietuvą skrenda ne tik tie, kurie turi kažkokį interesą Lietuvoje. Tai gali būti paprasti turistai, kurie nori kelias dienas praleisti Lietuvoje, pažinti modernųjį Vilnių ir nesigilinti į jo žydiškąją pusę. Todėl Izraelio gyventojų skatinimą pažinti Lietuvą reikia vertinti teigiamai. Negaliu teigti, kad dvi savaites kabantis plakatas labai paskatins vykti į Lietuvą, bet tam tikrą susidomėjimą Lietuva gali iššaukti.

3 komentarai “Apie Lietuvos reklamą Izraelyje

 1. Ieškoti savo šaknų galima pradėti Vilniuje esančiame Žydų kultūros informacijos centre Mėsinių g. Ten labai maloni moteris padeda susikontaktuoti, pataria dėl archyvų. Yra žydų kulinarinio paveldo kavinukė. Galima pamatyti ir maliną.

  Esu buvusi Izraelyje prieš porą metų. Daug sutiktų žmonių save kildina nuo senelių iš Marijampolės, bet terminas “Šiaurės Jeruzalė“ jiems nieko nesakė. Man susidarė toks įspūdis, kad visi vyksta į Izraelį iš viso pasaulio alija atlikti, bet keliauti ir domėtis šaknimis nori vos vienetai. Tačiau galbūt su laiku turistų bus daugiau, šiemet Kultūros paveldo departamentas inicijuoja žydų kultūros kelio projektą Lietuvoje, tikiuosi bus daugiau informacijos, leidinių. Pagrindine problema lieka košerinis maistas keliautojams.

  Patinka

  • Manau, čia reikia platesnio masto tyrimo, norint sužinoti kiek Izraelio žmonių domisi savo šaknimis Lietuvoje. Kiek žinau, į Lietuvą šiuo tikslu važiuoja iš PAR, JAV, Pietų Amerikos ir kitų šalių. Tad absoliutinti būtų neteisinga.
   Terminas Šiaurės Jeruzalė labiau žinomas Lietuvoje, nei Izraelyje, nors negaliu to paties teigti dėl religinių organizacijų. Bet reikia nepamiršti, kad skirtingų kartų žinios gali būti labai įvairios. Kai aš buvau Izraelyje,daug kas net nežino apie Lietuvą, ką jau kalbėti apie Šiaurės Jeruzalę…
   O Vilniuje tikrai yra pokyčiai. Atsirado ir žydiškos kavinukės ir žydiško paveldo ekskursijos Vilniuje. Sveikintina 🙂

   Patinka

   • Manau, kad naujų parodų erdvių atidarymas irgi būtų aktualu. Šiuo metu nežinau, kur planuojama eksponuoti mūsų turimą Arbit Blatt kolekciją.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s