Apie kaimo turizmo išsigimimą

Kaimo turizmas išsigimė. Idėja, kad žmonės gali praleisti kelias dienas toliau nuo miestų, gamtos apsuptyje, lieka vis tolstančia iliuzija. Kaimo turizmas seniai tapo balių sinonimu.

UkrainianFarmHouseAišku, negalima tapatinti visų kaimo turizmų sodybų su linksmybėmis. Bet esmė tokia, kad norint su šeima pabūti kaimo turizmo sodyboje, reikia gerokai pasistengti rasti tą sodybą, kuri sutiks priimti kelis žmones trumpam laikui bei garantuoti ramų poilsį. Absurdiška, nes patys kaimo turizmų sodybų šeimininkai savo tinklapiuose propaguojantys ramų poilsį gamtoje, daug mieliau priims didelę kompaniją, kuri padoriai sumokės, gal papildomai užsakys maistą arba kitą paslaugą.

Kas būna iš tokių iniciatyvų, vaizdžiai parodė šis straipsnis apie šimtadienį atšventusius abiturientus. Tai, kad vasario mėnesį būna šimtadienius švenčiančių bumas, nėra paslaptis. Abiturientai sumeta po N eurų ir išgali išnuomoti kaimo sodybą nakčiai. Tai, kad jie sėdės rankas sudėję, netiki ir sodybų šeiminikai, nes puikiai supranta, kas ten dėsis. Priimti šiuos ir panašius pasiūlymus juos verčia aplinkybės:

  1. Didelio uždarbio galimybės per trumpą laiką.
  2. Suvokimas, jog sodyba nepritrauks tiek lėšų iš pavienių turistų, kiek per vieną naktį gali pritraukti iš vieno didelio baliaus.
  3. Pačių savininkų nenoras pastoviai būti sodyboje ir palaikyti tinkamą komforto lygį (pastoviai šildyti patalpas, rūpintis atliekų išvežimu ir t.t.), geriau atvykti vieną kartą į savaitę dėl didelės kompanijos, nei pastoviai važinėti dėl 2 žmonių.

Aišku, čia yra prielaidos, ir jos tikrai negalioja visoms kaimo turizmo sodyboms, bet, esu tikras, kad daug ką šios aplinkybės paliečia.

Kas būna po balių, visi puikiai žinome. Tai, ką padarė minėtame straipsnyje aprašyti Zarasų abiturientai yra tikrai bjauru. Dar bjauresnis gavosi teisybės ieškojimas. Užjausti sodybos šeiminynkę tikrai galima ir netgi reikia. Daug kam širdis sustotų pamačius tokį vaizdą. Aišku, jos pastangos atkurti teisybę kelia tam tikras abejones dėl veiksmų teisėtumo, bet bėda yra kitur.

Visų pirma, keista, kad nei tėvai, nei patys abiturientai jaučiasi kalti. Jie jaučiasi apkaltinti dėl turto niokojimo ir visaip bando kratytis atsakomybės. Kodėl? Viskas paprasta, nesvarbu ką jie padarė, bet tai, kad iš jų reikalaujama susitvarkyti ir papildomai susimokėti už „nepatogumus“, yra aukščiau jų garbės. Čia reikia kaltinti auklėjimą, o ne apeliuoti į tai, kad paslauga buvo apmokėta.

Antra, nebuvo sudaryta paslaugų teikimo sutartis. Aišku, daug kas nesivargina sudarinėti sutarčių, nes pasitikima žodžiu. Taip pat neretai gerokai prieš dieną X imamas avansas, kuris nėra gražinamas, tad yra pagrindas tikėti žodžiu. Bet visiškai nėra pagrindo pasitikėti pačių poilsiautojų veiksmais. Tai, kad jie geria, nėra paslaptis, ir nesvarbu, kad ne visi abiturientai yra sulaukę pilnametystės. Tai, kad prisigėrus daromos nesąmonės, tas irgi suprantama. Jie dar jauni, sunkiai jaučia „ribą“ tarp išgerto kiekio ir adekvačių veiksmų. Ir taip toliau ir panašiai. Jei būtų pasirašyta sutartis, kuri ribotų tam tikrus veiksmus, būtų pagrindas teisiškai aiškintis, o dabar, pagal Ostapą Benderį, skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas. Ką tai reiškia? Ogi kiekvienas bando gelbėtis kaip gali: savininkė rakina žmones ir reikalauja teisybės, patys abiturientai, sako, kad jie dar nekalti vaikai ir bando greičiau pasprukti, tėvai atkerta, kad ne jie turi kontroliuoti sodybos svečius ir pan.

Čia aprašytas tik vienas atvejis apie išsigimusią kaimo turizmo paslaugą. Bet tokių atvejų yra daug ir ne visi jie patenka į viešumą. Nežiūrint į tai, sodybų savininkai ir toliau atkakliai laikosi nuostatos, kad geriau priimti didelę jaunų žmonių grupę, kuri viską apvers, nes finansiškai tai labiau apsimoka. Tuo tarpu, paprastų žmonių ramus poilsis kaimo turizmo sodybose tampa tolstančiu miražu, nes jie nenori būti tokių balių kaimynais.

 

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s