Apie Ryanair ir Kauno patrauklumą

Matyt, S. Sidaravičiaus atleidimas iš Kauno TIC direktoriaus pareigų privertė susimastyti apie Kauno patrauklumo problemas ne vieną žmogų. A. Karaliūnas savo straipsnyje tiesiai šviesiai sako, kad nesvarbu ką darytų Kauno TIC, Kaunas patrauklesnis netaps. Kauną patrauklumą, anot autoriaus, formuoja visiškai kiti, su TIC nesusiję veiksniai ir siūlo atsižvelgti į Ryanair veiklą.
birdsNegaliu nesutikti su minėtu straipsniu, kad Ryanair puikiai supranta ir žino, kaip padaryti Kauną patraukliu. Pasirodo, reikia nedaug. Užtenka pasiūlyti skrydį iš turtingos šalies į Kauną už kelis eurus su galimybe po kelių dienų taip pat pigiai grįžti atgal. Ir užsienio turistų srautas garantuotas. Tą buvo galima matyti prieš 4 – 5 metus, kai Kaune buvo iškilmingai atidaryta Ryanair bazė ir skraidė užsienio turistų pilni lėktuvai į Kauną iš Berlyno, Brėmeno, Tamperės ir kitų miestų. Po kurio laiko skrydžiai iš šių miestų buvo panaikinti ar perkelti į Vilnių, o Kaunui liko suskilusi gelda – skrydžiai, kurie miestui pridėtinės vertės beveik neduoda.
Net ir dabar, peržvelgus Kauno oro uosto tvarkaraštį ateinančiam vasaros aviacijos sezonui, galima pastebėti, kad turistams į Kauną nėra iš kur skristi. Beveik visi skrydžiai skirti emigrantams arba mūsų ir baltarusių poilsiautojams į Graikijos salas, Ispaniją, Maltą, Kiprą. Kiek iš ten atvyksta tų šalių turistų, niekas neskaičiuoja, nes nėra ką skaičiuoti. Aišku, atvyksta vienas kitas žmogus, bet jie tikrai neatspindi tos, plika akimi 2010 – 2012 metais matytos, tendencijos.
Darosi smalsu, kodėl Ryanair nenori vėl skraidinti žmonių iš tos pačios Tamperės, nes ir skrydžiai buvo pilni ir nauda miestui buvo akivaizdi. Manyčiau, viskas paprasčiau. Į minusą niekas nenori skraidyti, o siūlyti bilietus po kelis eurus neapsimoka. Bet čia, sprendžiant šį klausimą, į pagalbą turėjo ateiti miesto valdžia, kuri turėjo kyšiais ar kaip nors kitaip remti tokių krypčių palaikymą.
Žiūrint į dabartinę Tamperės oro uosto veiklą, galima pamatyti, kad iš jo dabar nėra kur skristi. Siūlomos kryptys į Helsinkį ir Stokholmą, o nuo balandžio Ryanair skraidys į Bremeną ir Budapeštą. Prisimenant tuos žmonių srautus, kurie vyko į Kauną, ir tas sumas, kurias leisdavo Kaune, galima daryti prielaidas, kad prie tokio skurdaus krypčių pasirinkimo atsirastų norinčių vykti iš Tamperės bet kur, ypatingai tais atvejais, jei tas kainuos nebrangiai. Kodėl gi ne Kaunas? Bet lygiai taip pat sėkmingai su Ryanair gali susitarti ir Vilnius ir Palanga. O turtingi suomiai galėtų papildyti kiekvieno iš šių miestų biudžetą. Užtenka parodyti iniciatyvą.

2 komentarai “Apie Ryanair ir Kauno patrauklumą

 1. Reikia suprasti, kad Ryanair yra verslas ir nesuinteresuotas dirbti už centus. Pigūs Tampere reisai galėjo suformuoti susidomėjimą Kaunu ir generuoti pajamas trumpą laiką, bet toliau turėjo būti tęstinumas, kurį turėjo užtikrinti jau vietinė valdžia. Ryanair yra verslo įmonė, bet nėra atsakinga už mūsų valstybės turizmo politiką. O valstybinio požiūrio į turizmą, deja, nėra.

  Labai įdomiai pastebėjote, kad skrendame poilsiauti mes į kurortus, iš kurių pas mus nelabai kas skrenda žiūrėti mūsų paveldo. Gal irgi reklamos trūksta?

  Patinka

  • Teisingai pastebėjote, Ryanair neturi rūpintis turizmu Lietuvoje, jie siekia savo tikslų. Bet tai, kad Kaunas tinkamai nesureagavo, jam kainavo suomių turistus, kurių fenomenas iki šiol geruoju prisimenamas. Suomiai aktyviai naudojosi turizmo paslaugomis, vyko į Palangą, Druskininkus, nuomodavo mašinas, valgydavo brangiuose restoranuose ir t.t. Jiems, panašu, to ir reikia – ištrukti. Tamperė sugeneruodavo keliautojus ir iš gerokai nutolusių nuo Tamperės miestų, tai parodo, kad paklausa yra.
   Dėl Kauno reklamos turistinėse vietose aš abejoju, kad išdegs ši idėja. Ten žmonės gyvena turizmu, jiems karšta, jūra šalia, o žinoti apie Lietuvą jie nori tik tiek, kiek tas liečia jų kraštą. Už pigią kainą Ryanair jiems nepasiūlys skristi, nes tas pačias vietas daug brangiau mielai perka mūsų poilsiautojai.

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s