Apie Suvalkus ir Lietuvos patriotus

Praeitą savaitę, Vasario 16 d., kaip ir priklauso, buvo išeiginė diena, bet vietoje šventimo žmonės būriais traukė į Lenkiją. Tegul mūsų valdžios vyrai ir moterys sako, kad ten viskas pigiau tik dėl mažesnio PVM, tegul Lazdijų meras formaliai ar neformaliai draudžia savivaldybės darbuotojams vykti į Lenkiją pigesnių prekių, to srauto nesustabdysi. Prie srauto formavimo prisideda įvairūs veiksniai: pingantis zlotas, didesnis pasirinkimas, pigesnės prekės, galimybė sutaupyti. Daugiau žmonėms ir nereikia.

poland-643760_960_720Metų pradžioje buvo kritikuojamas Utenos TIC, neva už tai, kad surengė išvyką į Suvalkų parduotuves. Tada vietos politikai pasipiktino, kodėl, vietoje savo krašto garsinimo, vykstama kitur. Sutikčiau su tuo, kad ne Utenos TIC turėtų organizuoti tokias keliones, bet negalima paneigti fakto, kad žmonės nori valgyti ir nori tą daryti pigiau, nei daro Lietuvoje. O Utenos TIC padarė tai, ką ir turėjo padaryti bet koks kelionių organizatorius – suorganizavo paslaugą, kuri patenkino poreikį. Nežinau ar toliau TIC organizuoja tokio pobūdžio keliones, manau, jei ne politikų grasinimai, kliūčių, kaip ir nebūtų, nes norinčių pirkti tokią paslaugą, tikrai yra.

Tą įrodė rokiškėnai, kuriems nuvykti į abu galus reikėtų apie 700 km. Ir kilometrų daug, ir laiko užima, bet matyt, buvo verta. Žinau, kad yra žmonių, vykstančių apsipirkti į Suvalkus iš Klaipėdos. Belieka sužinoti apie žmones iš Zarasų ar Mažeikių ir tada būtų galima teigti, kad Suvalkų fenomenas galioja visai Lietuvai. Būtų galima galutinai įrodyti mūsų politikams, kad ne PVM‘e esmė. Juo labiau, rokiškėnai Suvalkuose atrado gimtojo „Rokiškio pieno“ produkcijos, kuri Lenkijoje yra pigesnė, nei pačiame Rokiškyje. Ir prie ko čia tas PVM?

Neseniai buvo pasirodęs straipsnis apie tai, kad ne tik maisto prekės yra pigesnės Lenkijoje, bet ir vaistai. Ir, aišku, vėl, anot politikų, kaltas mūsų šalies dydis, kitoks vaistų apmokestinimas, įregistravimas ir panašiai. Į Lenkiją, šalia Suvalkų, vyksta lietuviai slidinėti, nes ten yra pigiau, nei Lietuvoje. Įdomu, kodėl šioje vietoje negirdima neįtikinančių politikų pasisakymų apie PVM skirtumus paslaugoms ir pan.? Nejaugi Lenkijos verslininkai yra mažiau paveikti noro gauti didesnį pelną? Ne, tiesiog jie supranta, kad turėdami mažesnę paslaugos kainą ir pelno maržą, galės būti labiau patrauklūs dėl kainų skirtumo.

Tiesiog reikia suprasti, kad kuo labiau skirsis kainos tarp Lietuvos ir Lenkijos, mes girdėsime vis daugiau „šokiruojančių“ faktų apie Utenos TIC veiklą bei šūkiu, siekiant pažadinti mūsų pasąmonėse patriotizmą ir meilę lietuviškai prekei. Baltarusija vis labiau „žadina“ patriotizmą savo piliečiuose ribodama jų galimybes apsipirkti Lenkijoje ar Lietuvoje. O iki tų draudimų, Vilnius, o labiausiai Ozo ir Akropolio prekybos centrai, trynė rankomis belaukiant Baltarusijos „nepatriotų“, kurie palikdavo dideles sumas, pirkdami įvairias prekes. Panašu, kad Lietuvai vis labiau traukiant į Lenkiją maisto prekių, ir sumenkus pirkėjų srautui iš Baltarusijos, reikia naujai pergalvoti apie PVM mažinimą, prekybininkų ir gamybininkų pelną. Kitu atveju, patriotizmo tikrai nepadaugės.

Panašu, kad šią bangą pagavo ir Lux Express, kuri savo maršrutuose į Vakarus įtraukė Suvalkus. Nežinau ar bus patrauklu autobusu vykti į Suvalkus apsipirkti, bet automobiliu srautas tikrai nežada trauktis.

2 komentarai “Apie Suvalkus ir Lietuvos patriotus

    • Suvalkus galima pasiekti ir su Ecolines. O šiaurės rytų Lenkijos miesteliai yra tiesiog nuostabūs. Man paliko gerą įspūdį Elkas, Augustavas, Gyžycko ir kiti. Suvalkai irgi įdomūs, bet, mano nuomone, turistiniu patrauklumu kiek nusileidžia kitiems regiono miesteliams.

      Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s